Avaleht / Nõuanded

Peale hamba eemaldamist

peale hamba eemaldamist Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale steriilne marlitampoon 15-20 minutiks, et lakkaks veritsus. Selle ajaga tekib verehüüve e. verekoaagul, mis kaitseb alveoole infektsiooni eest. Tavaliselt hamba eemaldamise (e. ekstraktsiooni) järel on suuloputus üleliigne, sest see segab verehüübe tekkimist ja haava paranemist.

Vahel võib tekkida verejooks mitme tunni möödudes pärast ekstraktsiooni. Tavaliselt on see vähene veritsus ja selle peatamiseks võib patsient kodus keerata steriilse marlitampooni, selle haavale asetada ja hambad kokku suruda umbes 20 minutiks. Kui verejooks on intensiivne tuleks pöörduda arsti poole.

Vältimaks hilisemaid probleeme peab patsient enne ekstraktsiooni arsti informeerima oma üldorganismi haigustest ja igapäevaselt tarvitavatest ravimitest.

kabinettTuimestuse kadudes võib haava piirkonnas esineda hellust või valu, mille leevendamiseks võib kasutada apteegis käsimüügis olevaid valuvaigisteid (nt. Ibuprofeen). Juhul, kui haava ümbrus on veidi turses, võib suhu haavale asetada nt leige kummeli- või saialilletee pakikese. Neil on põletikuvastane ja turset alandav toime.

Peale hamba ekstraktiooni pole soovitav süüa ega juua 2 tunni vältel. Hambaid tuleb harjata tavalisel viisil ja haava ümbrus hoida puhtana, kuna hea suuhügieen tagab haava tüsistusteta paranemise.
Tagasi nõuannete juurde
by SkyTeh