Avaleht / Nõuanded

Peale kroonide tsementeerimist

peale kroonide tsementeerimist Kui teil on kroonid või sildproteesid, tuleb hammaste hügieenile erilist tähelepanu osutada. Kõige olulisem piirkond on hamba igemeäärne pind, kus kroon läheb üle oma hambaks.Hambaid harjatakse pehme hambaharjaga, mis puhastab hambaid sama efektiivselt, kui tugev hari, kuid ei ole igemetele nii traumeeriv. Soovitav on kasutada tehnikat, mille puhul harjased on suunatud poolviltu igemevakku ning hajata lühikeste edasi-tagasi liigutustega. Hambahari ei ulatu puhastama hambavahesid, seepärast peaks lisaks kasutama abivahendeid- hambaniiti ja/või hambavaheharja.

kabinettAbivahendina kroonide puhul, saab hambavahesid puhastada hambaniidiga. Selleks võib niidi ümber sõrmede keerata või kasutada spetsiaalset hambaniidihoidjat.

Niit viia lühikeste edasi-tagasi liigutustega hammaste vahele, puhastada naaberhammaste pinnad kuni igemeservani kolme-nelja üles-alla-liigutustega.

Sildproteesi puhastamiseks tõmmatakse niit selleks mõeldud nõelaga sildproteesi alt läbi ja liigutades seda edasi-tagasi saab ka vahelüli puhtana hoida.

Suuremate hambavahede ja silla vahelülide alt puhastamiseks võib kasutada ka väikest pudeliharja meenutavat hambavaheharja.
Tagasi nõuannete juurde
by SkyTeh