Avaleht / Nõuanded

Peale implantaadi paigaldamist

peale implantaadi paigaldamist Et ravitulemus kestaks pikka aega, on hädavajalik pidev ja hoolas suuhügieen. Implantaadi vaenlane on hambakatt. On ainult üks lahendus, hambaid tuleb pesta kaks korda päevas – hommikul ja õhtul.

Paranemine suuõõnes toimub kiiresti. Peale lõikust vältige rasket füüsilist tööd, et haav hästi paraneks. Paaril esimesel päeval võib operatsiooniala olla valus ning pisut veritseda. Ärge puudutage haava keelega, näpuga ega mingi muu esemega, sest haava ärritamine ei lase verehüübel tekkida ja haav jääb pikaks ajaks veritsema. Lõikuse päeval ei ole soovitatav suud loputada ega hambaid harjata. peale implantaadi paigaldamist Hiljem võite suud loputada leige soolaveega (noa otsatäis soola poole klaasi vee kohta). Kui haaval on õmblused või haavapasta, siis kuni neid ei ole eemaldatud tuleb suud loputada kaks korda päevas 30 minutit pärast hammaste pesu ühe minuti jooksul supilusikatäie (10 ml) kloorheksidiini lahusega. Õmblused eemaldatakse 1-2 nädalat hiljem. Pärast lõikust asetatakse suhu marlitampoonid ja lastakse hambaid kõvasti koos hoida ~ 30 minutit. Nii peatatakse esmane verejooks.

peale implantaadi paigaldamist Suukirurgiliste protseduuride järgselt võib tekkida paistetus lõikuspiirkonnas. Paistetus saavutab oma kõrgpunkti kahe esimese ööpäeva jooksul ja langeb 4-7 ööpäeva jooksul. Paistetuse vältimiseks on esimesel ööl pärast lõikust soovitatav magada pisut püstisemas asendis kui tavaliselt. Tekkinud paistetust võib alandada asetades paistetusele külma kompressi ja hoides seda seal 30 minutit, kuid seda ainult lõikuse päeval. Paistetusega võivad kaasneda suu avamise raskused, mis mööduvad paistetuse alanedes. peale implantaadi paigaldamist

Peale implantaadi paigaldamist:

  • Väldi füüsilist koormust paari päeva jooksul
  • Ära joo kohvi, kanget teed, piimatooteid, alkoholi esimese kahe päeva jooksul peale operatsiooni.
  • Väldi suitsetamist lõikuse päeval.
  • Loputa oma suud peale igat söögikorda leige veega.
  • Puhasta oma igemeid ja hambaid regulaarselt. Implantaadi piirkonda eriti hellalt ja hoolikalt.
  • Ära kasuta veesurvega või elektrilist hambaharja.
  • Esimesel päeval pärast operatsiooni hoia implantaadi piirkonnas külmakotti. Aseta rätik põse ja külmakoti vahele. Ära hoia jääkotti kauem kui 30 minutit.
  • Kui sul on äravõetav protees samal lõualuul, kuhu pandi imlpantaat, ära kanna seda esimese nädala jooksul.

Tagasi nõuannete juurde
by SkyTeh